Κυριακή 21 Απριλίου 2013

Ολοκληρώθηκε η τελευταία αγωνιστική στη Superleauge

Ένα ακόμα ελληνικό πρωτάθλημα ολοκληρώθηκε με τον Ολυμπιακό να κερδίζει το πρωτάθλημα, τον   Παναθηναϊκό να μένει εκτός play offs , την ΑΕΚ Αθηνών να υποβιβάζεται στη δεύτερη κατηγορία μαζί με την Κέρκυρα και τον ΠΑΟΚ του Σαββίδη να δίνει μια νότα αισιοδοξίας ότι του χρόνου μπορεί να διεκδικήσει το Πρωτάθλημα από τον Ολυμπιακό.

Ξάνθη - Άρης                       0-0

O ΠΑΟΚ έδειξε στον ΠΑΣ ποιος είναι το αφεντικό στα play offs, με τον «δικέφαλο» να παίρνει τη νίκη 2-0 (Γεωργιάδης, Κατσουράνης) και το απόλυτο προβάδισμα για το σεντόνι! Ο δικέφαλος μπαίνει στα play offs με +4....

Με αέρα για το σεντόνι!

Η πιο μαύρη σελίδα στην ιστορία της ΑΕΚ ήταν αναπόφευκτο τελικά να μη γραφτεί.

Η «Ένωση» τα έδωσε όλα με τον Ατρόμητο, πάλεψε για 90 λεπτά, αλλά δεν μπόρεσε ν’ αποφύγει ούτε την ήττα (1-0) που την στέλνει οριστικά πλέον στη Football League.

Το γκολ του Γιαννούλη στις καθυστερήσεις έσπρωξε τους «κιτρινόμαυρους» στον γκρεμό και τους οδήγησε ν’ αποχωρήσουν με λυγμούς από τον αγωνιστικό χώρο.